انتخاب محصول در آمازون با بهترین ابزار

بدون این ابزار در آمازون انتخاب محصول نکنید!

مقدمه

انتخاب محصول در آمازون پروسه بسیار مهمی است که باید با دقت و وسواس خاصی انجام شود. برای این که این کار به بهترین شکل ممکن انجام شود برخی ابزارها وجود دارند که بسیار کارامد و کمک کننده هستند. در این مطلب قصد داریم شما را با این ابزارهای انتخاب محصول آشنا کنیم و ببینیم که چطور می توان به شکلی بهتر و کارآمدتر برای انتخاب محصول در آمازون اقدام کرد. با ما همراه باشید.

ابزارهای انتخاب محصول در آمازون

یکی از حائز اهمیت ترین مرحله هایی که برای مشغول به فعالیت شدن در آمازون و شروع به کار به عنوان فروشنده در این پلتفرم وجود دارد انتخاب محصول است. در مورد انتخاب محصول و نکته های آن به دفعات در ویدیوها صحبت کرده ایم و پرداخته ایم. در این مطلب قرار است شما را با یکی از کاربردی ترین و مفیدترین ابزارهایی آشنا کنیم که به کمک آن انتخاب محصول بهتر و باکیفیت تر و اصولی تر انجام خواهد شد. این ابزار amz scout pro نام دارد که در ادامه قصد داریم مفصلا آن را معرفی کرده و به نحوه نصب و سپس استفاده از آن بپردازیم.

آشنایی با ابزار بی نظیر amz scout pro برای انتخاب محصول

یکی از بهترین ابزارهایی که در این زمینه وجود دارد و ما در این مطلب به معرفی آن می پردازیم ابزار amz scout pro است. مهمترین کاری که این ابزار می تواند برای ما انجام دهد این است که قادر است تخمین بزند یک محصول در آمازون و در یک ماه می تواند چه میزان فروشی را به ثبت برساند. این ابزار را می توانید روی مرورگر کروم خود نصب کنید. در واقع ابزار amz scout pro به شکل یک اکستنشن یا همان افزونه برای کروم قابل دسترسی است. پس در صورتی که از این مرورگر استفاده نمی کنید و آن را روی سیستم خود ندارید ابتدا باید کروم را دانلود کرده و سپس برای نصب آن اقدام کنید. در بخش بعدی نحوه نصب این ابزار را با هم میبینیم، با ما همراه باشید.

مرحله های نصب ابزار amz scout pro

برای پیدا کردن این ابزار لازم است تا ابتدا وارد مرورگر کروم شوید. سپس به بخش استور کروم که با نام Chrome web store شناخته میشود شوید. همانطور که می بینید یک سرچ باکس در بالای صفحه وجود دارد. شما می بایست در این سرچ باکس اسم ابزار یعنی amz scout pro را تایپ کرده و آن را سرچ کنید. (عکس 1) حال می بینید که این افزونه برای شما روی صفحه به نمایش درمی آید.

عکس نصب اکستنشن روی کروم

(عکس 2 ) تنها کاری که کافی است انجام دهید نصب کردن این افزونه بر روی مرورگر کروم روی سیستم کامپیوترمان است.

پیدا کردن اکستنشن مورد نظر

این ابزار یکی از ابزارهای پولی آمازون بوده و مبلغی بین 16 تا 29 دلار دارد که این مبلغ برای یک قرارداد یک ساله است. اگر شما بخواهید مدت زمان کمتری از این افزونه و ابزار استفاده کنید مبلغ خرید آن بالاتر می رود. به این شکل که برای خرید اشتراک یک ماهه ابزار amz scout pro شما می بایست مبلغی بین 45 تا 49 دلار بپردازید. این تفاوت در قیت به علت تفاوت در امکانات و دوره ای که ابزار قابل استفاده است (همان تاریخ انقضا) و … است. هرچند که امکان استفاده از این ابزار به شکل رایگان برای یک دوره کوتاه مدت چند روزه هم وجود دارد و شما می توانید به نوعی قابلیت ها و امکانات آن را دیده و با آنها آشنا شوید و سپس برای رید اشتراک تصمیم نهایی تان را بگیرید. در بخش بعدی با هم میبینیم که ابزار amz scout pro در آمازون امریکا به چه شکل کار میکند.

نحوه کار با ابزار amz scout pro

در بخش های قبلی تا به اینجا رسیدیم که این ابزار را که یک اکستنشن از کروم است روی این مرورگر نصب کردیم و احتمالا مبلغ آن را پرداخت کرده ایم یا قصد داریم از نسخه رایگان چند روزه آن استفاده کنیم. حال با هم بررسی میکنیم که این ابزار چطور کار میکند. برای این کار وارد آمازون آمریکا می شویم تا ببینیم نحوه کار این ابزار چه بوده و چه اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهد. اگر ما در قسمت سرچ آمازون محصولی را سرچ کنیم مثلا lap desk با تعدادی از نتیجه ها مواجه می شویم. حال اگر روی آیکون ابزار amz scout pro که بر روی کروم نصب شده است کلیک کنیم آنگاه این ابزار آمار و ارقام موجود برای کلیه محصولاتی که روی صفحه سرچ ما به نمایش درآمده اند را استخراج کرده و در اختیار ما قرار می دهد. (عکس3)

علاوه بر این ابزار amz scout pro تخمین می زند که این محصولات چه میزان فروش در ماه را می توانند داشته باشند. (عکس4) فقط کافیست مدت کوتاهی را منتظر بمانیم تا این ابزار کار خود را انجام داده و لود شود. همانطور که در تصویر بالا هم می بینید یکی از ستون ها دارای بزرگترین اعداد است. این عدد نشان دهنده میزان فروش آن محصول در یک ماه است. البته دقت کنید آنچه را که میبینید درآمد ناخالص است و ستون مورد نظر هم با business sales یا  average sales نشان داده میشود. وقتی روی این گزینه (به آلمانی Geschutzt umsatz) کلیک می کنید می تواند به صورت صعودی و نزولی (پرفروش ترین و کم فروش ترین محصول) محصولات را مرتب کند.

وارد شدن به محیط ابزار amz scout pro

بررسی کارکرد ابزار amz scout pro با یک مثال

در این بخش می خواهیم با یک مثال عینی راحت تر این ابزار را مورد بررسی کنیم. به این تصویر نگاه کنید (عکس 5 ) کادری که در عکس با رنگ قرمز مشخص شده را نگاه کنید.

صحت کارکرد ابزار amz scout pro

 این بزار به ما می گوید که فروشنده این محصول توانسته است در ماه یک میلیون و چهارصد و چهل و شش دلار از آن را به فروش برساند. یا به عبارت دیگر با توجه به ستون بعدی داده های این فروشنده توانسته است شش هزار و ششصد و هفتاد نمونه از این محصول که قیمت آن 49.99 دلار است را در یک ماه بفروشد. کار این ابزار این است که قسمت فروش محصول را در تعداد فروش ماهیانه آن می کند و می تواند مجموع فروش ماهانه را محاسبه کند. عکس محصول مورد نظر را در زیر مشاهده می کنید. (عکس 6 )

تست ابزار amz scout pro

ردیف دوم هم متعلق به همین محصول بوده و ردیف سوم متعلق به محصولی است که چهارصد و پنجاه و شش هزار دلار در ماه فروش دارد. و همینطور به ترتیب می توانیم یک به یک محصولات را مورد بررسی قرار داده و فروش های آنها را به شکل ماهانه و از نظر تعدادی هم در اختیار داشته باشیم. حال اگر مجددا روی گزینه Geschutzt umsatz کلیک کنیم این بار محصولات از پایین به بالا برای ما فهرست شده و براساس کمترین فروش برای ما مرتب خواهند شد.

 حال به این عکس دقت کنید که پس از کلیک کردن روی گزینه  Geschutzt umsatz به نمایش درمی آید. (عکس 7 ) ردیف اول کمترین میزان فروش ر ماه است که تنها 205 دلار به ثبت رسیده است. فروشنده دوم 243 دلار و فروشنده سوم 710 دلار در ماه فروش دارد و الی آخر…  

ابزار amz scout pro چطور در انتخاب محصول به ما کمک میکند؟

همانطور که در بخش قبلی و مثال موردنظر دیدید به کمک ابزار amz scout pro ما می توانیم متوجه شویم که که یک محصول در یک ماه چقدر فروش داشته است. اصلا این محصول به خوبی فروش می رود یا نه محصول پرطرفدار و محبوبی نیست. سپس می توانیم میزان فروش هایی که برای محصول مورد نظر وجود دارند را مورد بررسی قرار دهیم. این که این فروش ها کم هستند یا زیاد؟ علاوه بر این امکان سنجش میزان رقابت با این ابزار کاملا شدنی است. این که چند فروشنده برای فروش این محصول وجود داشته و با هم رقابت می کنند، فروشنده های قدیمی، حرفه ای و باتجربه این محصول کدام ها هستند؟ و خیلی اطلاعات مفید و کاربردی دیگر به وسیله این ابزار کاربردی و مفید قابل دسترسی هستند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید